17. 4. 2024

Kako sem postal radioamater S51BR

0857
Amaterska radijska postaja Yaesu FT-857D

Prvič sem se začel z radioamaterstvom ukvarjati jeseni leta 1976. Bil sem član enega izmed ljubljanskih klubov (saj verjetno veste, kateri klub ima sedež na Drenikovi) in tečaj je trajal celih šest mesecev. Všeč mi je bilo prve tri mesece, ko smo spoznavali teorijo in se preizkusili v sestavljanju enostavnih sprejemnikov.

Leta 1996 sem se včlanil v Radioklub Litija S59DLR, ki je v tistem trenutku štel 26 članov. Še isto leto jeseni sem postal sekretar kluba, ko je klub vodil Anton Godec, S57UGC. Leto kasneje, natančneje januarja 1998, sem ocenil, da so možnosti za hitrejši razvoj kluba, zato sem prevzel vodenje. Ob sebi sem seveda zbral sposobno ekipo, ki je rušila (skoraj) vse ovire pred seboj.

SAMSUNG CSC
Amaterska radijska postaja Icom IC-T7E

Daleč od tega, da bi si lastil zasluge za razvoj kluba, ker se vseh akcij lotevamo skupinsko in so rezultati pogojeni z aktivnim delom velikega števila članov, še posebej pa članov upravnega odbora. Vendarle pa moram dodati, da se je v dveh letih klub številčno okrepil iz tedanjih 26 na 70 članov, da smo ponovno začeli z nadaljevanjem del pri gradnji doma radioamaterjev na Goliščah nad Kresnicami,…

Aprila 2009 sem vodenje kluba prepustil Aljažu Gromu, saj meni čas ni dopuščal, da bi bil še naprej tako aktiven pri vodenju.

Leta 2003 sem bil na 31. konferenci ZRS v Bohinjski Bistrici izvoljen za predsednika Zveze radioamaterjev Slovenije. Več…

Tehnični pogoji za delo

Na strehi stanovanjske hiše imam 9-elementno Yagy anteno (lastna izdelava) z rotorjem ter žično anteno za vsa KV področja. Moj lokator je JN75LX.

Hkrati pa sem že več let lastnik ročne UKV postaja Icom T7E, od pomladi 2009 pa tudi ALL BAND postaje Yaesu FT 857D.

Dodaj odgovor